Aktuality

Přijďte se podívat na první Den s onkologií na náměstí TGM
15.9.2022

Přijďte se podívat na první Den s onkologií na náměstí TGM

Náchodská nemocnice ve spolupráci s naší zdrávkou pro vás chystá  zajímavý program! Kroky pomáhají, aneb den s onkologií – tak je nazvána akce, která si klade za cíl podpořit vážně nemocné pacienty i informovat o prevenci před onkologickými nemocemi. Ve středu 21. září mezi 10:00 a 17:00 hodinou se na náměstí TGM v Náchodě můžete setkat nejen s lékařem onkologem a odborníky na prevenci, ale také s lidmi, kteří si onkologickým onemocněním prošli a mohou své vědomosti a zkušenosti předat těm, kteří se v současnosti s onkologickým onemocněním potýkají.

Ohlédnutí za adaptačním pobytem
12.9.2022

Ohlédnutí za adaptačním pobytem

Poznávání nových spolužáků, třídních učitelů a dalších pedagogů neodmyslitelně patří k začátku školního roku žáků prvních ročníků. V pondělí 5. září všichni společně odjeli vlakem do Třebechovic pod Orebem a odtud došli lehkou turistickou chůzí do tábora J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí. Tato lokalita je již několik let tradičním místem pro naše adaptační pobyty.  Ubytovací zařízení je situované jihovýchodně od obce Běleč nad Orlicí u hráze Mlýnského rybníka. Jeho činnost byla zahájena v roce 1929 vlivem aktivity skupiny nadšenců z Českobratrské církve evangelické.

Školní poradenské pracoviště na škole
1.8.2022

Školní poradenské pracoviště na škole

Milí žáci, vážení rodiče, přátelé školy, zajímáte se o svou budoucí kariéru či další uplatnění svých dětí? Přemýšlíte, jaké zaměstnání by pro vás mohlo být to pravé, či jakou vysokou školu zvolit? JSTE TU SPRÁVNĚ! Střední zdravotnická škola Náchod – Evangelická akademie vám nabízí nejenom školní vzdělávací programy pro studium oborů na naší škole, ale také možnosti využití kariérového poradenství. V této oblasti s žáky průběžně pracujeme po celou dobu jejich přípravy na budoucí povolání.

Projektový den „Jsem tady dobře?“
1.6.2022

Projektový den „Jsem tady dobře?“

Projektové dny na naší škole patří k velmi oblíbeným aktivitám nejenom u žáků, ale i u vyučujících. Ještě máme v živé paměti naši malou pitvu v učebně biologie při výuce předmětu Somatologie. Tentokrát nás čekal velký projektový den ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou  poradnou Královéhradeckého kraje v Náchodě, kterou u nás reprezentovala Sylvie Sedláčková, metodik aktivit kariérového poradenství.

„Bezpečně v Evropském městě Náchod - Kudowa-Zdrój“
18.5.2022

„Bezpečně v Evropském městě Náchod - Kudowa-Zdrój“

Tento týden se nesl v duchu několika akcí, a my JSME BYLI S VÁMI! Společně s žáky jsme se účastnili hned několika projektů, pro které byla škola organizátorem oslovena. Již jsme vás informovali o akci u příležitosti Světového dne hypertenze společně s náchodskou nemocnicí a také o Dopravní soutěži mladých cyklistů, které pořádalo  Ministerstvo dopravy – BESIP, Město Náchod a UCIMseRIDIT.cz.

Ohlédnutí za praktickými maturitami
15.5.2022

Ohlédnutí za praktickými maturitami

Maturitní zkouška je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Často je označovaná jako zkouška dospělosti. Můžeme se na název podívat také z pohledu latinské terminologie, a dostáváme „zralost“. Možná si vzpomeneme, jak jsme prožívali svou zkoušku dospělosti. Co jsme prožívali, čeho se obávali, který předmět nás bavil a co nám dělalo radost v životě?      Naše uvědomění skrze  naše vzpomínky nám lépe pomůže pochopit současné maturanty.

Světový den hypertenze
11.5.2022

Světový den hypertenze

Společně s Oblastní nemocnicí Náchod pro Vás připravujeme další edukační akci u příležitosti Světového dne hypertenze. Světový den hygieny rukou se 5. května vydařil! Zkontrolovat čistotu svých rukou nebo si změřit krevní tlak či saturaci kyslíku v krvi přicházeli mnozí kolemjdoucí, zaměstnanci náchodské nemocnice i studenti škol. Naše usměvavé studentky náchodské zdrávky jsou přebornice ve výuce kardiopulmonální resuscitace, děkujeme za jejich nasazení! A kdo nás propásl, může se zastavit právě 17. 5., kdy si budeme obdobně připomínat Světový den hypertenze. Opět Vám nabídneme kontrolu umytých rukou a základy resuscitace.