Renata Dušková 13.1.2023 - Renata Dušková

Přidej se k nám!

Přidej se k nám!

Termín podání přihlášek na střední školy se přibližuje.

Do 1. března již musí být přihlášky pro denní formy vzdělávání odevzdány řediteli školy, kterou sis vybral.

Jaké povolání tě přitahuje? Po jaké práci toužíš? Jsou ti blízké pomáhající profese? Jestli ano, naše škola je přesně pro tebe.

Připravíme tě na povolání ošetřovatele, praktické sestry a také na povolání pracovníka v sociálních službách.

Toužíš se společně se zdravotníky podílet na komplexní ošetřovatelské péči o pacienty v nemocnici či jiných zdravotnických zařízení? Bije ti srdce pro nemocné stejně jako nám? Podej si přihlášku k nám na obor Ošetřovatel ukončený výučním listem nebo na obor Praktická sestra zakončený maturitní zkouškou. Nebo tě více přitahuje oblast pečovatelská, práce se seniory, práce s osobami se zdravotním postižením či práce asistenta, chůvy u dětí v předškolním zařízení? Tak si podej přihlášku k nám. Máme pro tebe obor Sociální činnost.

A proč si podat přihlášku právě na naši školu? Třeba proto, že jsme hrdi na to, že jsme škola rodinného typu.  A to má pro nás i žáky, kteří zde studují velkou hodnotu.

Vedle vzdělávacího programu ti nabízíme přívětivé prostředí školy, rekonstruované učebny, moderní vybavení odborných učeben ošetřovatelství. Praktická výuka probíhá i v keramické dílně, vybavených učebnách výtvarné a hudební výchovy.

Stěžejním pilířem je jedinečné propojení školy s Oblastní nemocnicí Náchod, která je i jejím hlavním partnerem. Na praxi do nemocnice dojdeš od školy za pár minut. Žáci z okolí Rychnova nad Kněžnou mají možnost absolvovat odbornou výuku v rychnovské nemocnici. Na praxi se ti budou věnovat odborníci z praxe, kteří jsou současně pedagogy školy. Výhodnější propojení budeš obtížně hledat.

Praktická výuka oboru Sociální činnost probíhá v sociálních a školských zařízeních v okolí Náchoda, souvislé praxe mohou absolvovat v zařízeních v blízkosti bydliště.

Budeš mít jedinečnou příležitost zapojit se do dalších aktivit školy, jako jsou například přednášky první pomoci pro základní školy a další subjekty. Samozřejmostí  je  účast na preventivně edukačních, či společných akcích ve spolupráci s náchodskou nemocnicí a sociálními zařízeními. Je to stále málo?

Bezesporu tě čekají prima spolužáci, vstřícní a ochotní učitelé, kteří ti pomohou s učivem i s nejedním trápením.

Bude-li potřeba, poskytneme ti odbornou péči a pomoc. Obrátit se můžeš na výchovnou poradkyni či školního metodika prevence.  Nechybí tu ani tvůj průvodce kariérou.

Ještě tu něco postrádáš? Nabízíme ti i mimoškolní aktivity ve formě zájmových kroužků. Zde se můžeš realizovat v tom, co máš rád. Můžeš si vybrat například kroužek hudební, výtvarný, sportovní, anglický a řadu dalších. Své aktivity směřujeme i do oblasti dobrovolnictví. V rámci vzdělávacího procesu se snažíme našim žákům předávat znalosti, získávat odbornou způsobilost, ale i prohlubovat v nich  hodnotné lidské vlastnosti, které jsou pro sociální a zdravotnickou práci nezbytné. Rozvíjíme principy solidarity a chuť pomáhat tam, kde je třeba. 

S principy lidskosti souvisí i férový trh. Pyšníme se statutem „Fairtradová škola“ a společně s námi se můžeš zapojit do fairtradových projektů.

Oslovila tě naše nabídka? Jestli ano. PODEJ SI PŘIHLÁŠKU A PŘIJĎ MEZI NÁS!

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies