Renata Dušková 19.11.2021 - Renata Dušková

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů – malé ohlédnutí

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů – malé ohlédnutí

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů je již minulostí. Mohli jste se s námi potkat na prezentaci škol v Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Náchodě a naposledy 12. a 13. listopadu v Hradci Králové.

Letošní ročník byl z našeho pohledu specifický. O všechny akce byl obrovský zájem nejenom ze strany rodičů a jejich dětí, ale také ze strany základních škol, které přišly se svými žáky.  V důsledku současné situace ovlivněné onemocněním Covid si tyto akce vyžádaly mnohá opatření. V Rychnově nad Kněžnou a Náchodě naše škola kromě prezentací studijních oborů zajistila ve spolupráci s náchodskou nemocnicí testování účastníků podle požadavků aktuálních podmínek. Ne vždy to bylo jednoduché. Děkujeme Vám všem za účast u stánku školy, ale také za trpělivost, toleranci a bezproblémovou součinnost při zajištění podmínek nutných pro vstup. Děkujeme také organizátorovi, který nám dal důvěru a oslovil nás pro vzájemnou spolupráci. O to více nás potěšilo jeho poděkování v regionálních novinách ECHO.

Představili jsme vám zdravotnická povolání ve spolupráci s Oblastní nemocnicí Náchod, a. s., která je hned po fakultní nemocnici největší nemocnicí v Královehradeckém kraji. Praktická příprava žáků je vykonávána právě v této nemocnici. Kromě zdravotnických oborů jsme vám přiblížili i povolání v sociálních službách. Žáci školy vás na základě svých zkušeností virtuálně provedli výukou na škole. Učitelé vám doplnili formální informace k jednotlivým oborům. Měli jste možnost vyzkoušet si resuscitaci novorozence, zážitkově prožít jaké to je mít těžkou zrakovou vadu, mohli jste si nechat změřit krevní tlak a vyzkoušet si mnohé z dalších aktivit souvisejících s našimi studijními obory.

Ještě stále váháš? Nevíš, jaké povolání či škola jsou pro tebe to pravé? Nestihli jste přijít na žádnou prezentaci škol? NEVADÍ!

Zveme nejenom deváťáky, ale také všechny, kteří se zajímáte o zdravotnické a sociální obory

na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná 1. prosince 2021.

Přijďte sami, s kamarádem či rodiči. Budete překvapeni. V průběhu posledního roku škola prošla výraznou modernizací, ve které se stále pokračuje.  Prohlédnete si odborné učebny i běžné třídy, tělocvičnu a mnoho dalšího.

Připravte si otázky, neváhejte se zeptat na cokoliv. K dispozici vám budou nejenom žáci, ale i učitelé.

V kalendáři si nezapomeňte označit termín a místo konání a přijďte mezi nás!

KDY?  1. prosince 2021 od 12:00 hodin do 17:00 hodin

KAM? Střední odborná škola sociální a zdravotnická – Evangelická akademie Náchod, Kladská 335, Náchod

 

 Těšíme se na vás.

 

Zde si můžete poslechnout „malou ochutnávku“ o NAŠÍ škole.

https://fb.watch/9noYs-L75D/