Renata Dušková 7.9.2021 - Renata Dušková

Festival sociálních služeb a naše škola byla při tom!

Festival sociálních služeb a naše škola byla při tom!

Dnešní den se nesl v duchu prezentace sociálních služeb a nechyběla ani naše škola.

Žáci oboru sociální činnost připravili pro žáky základních škol i pro širokou veřejnost řadu prožitkových aktivit jako je například psaní na Pichtově psacím stroji pro nevidomé, brýle stimulující různé zrakové vady, pohyb na invalidním vozíku, ale také ukázky práce s Orffovými hudebními nástroji, které se využívají pro práci s dětmi. Tyto aktivity návštěvníky velmi zaujaly, stejně jako ukázky resuscitace novorozence i dospělého, ale také výtvarné dílničky, ze kterých si děti odnesly své výrobky. Mile nás překvapil zájem žáků o obor sociální činnost i práci zdravotníka.  Karierový poradce nabídl možnost studia na naší škole včetně dalšího vzdělávání a šikovné žákyně Sabina a Bára předaly své zkušenosti ze školy.

Děkujeme Městu Náchod za úžasnou spolupráci, všem žákům a kolegyním učitelkám za aktivní přístup a samozřejmě všem, kteří jste stánek školy navštívili.